<35 en no-risk bij in dienst houden

Een polleke op LinkedIn van mijn zeer gewaardeerde collega Paul Lammerts heeft tot deze bijdrage geleid. Hoe zit het nu precies als je een 35-minner in dienst houdt?

#Polleke! No(g) Risk?! Een werkgever houdt een 35minner in dienst. Duidelijk geen no-riskpolis. Wat nu als deze 35minner als gevolg van ‘dezelfde klachten’ later alsnog, laten we zeggen 6 maanden na einde wachttijd, in de WGA-beland, en de werkgever dán bij UWV aanklopt voor een Ziektewetcompensatie op grond van art. 29b, lid 4* (‘voortzetten dienstverband WGA’er’), van de Ziektewet voor zijn (eventuele) loondoorbetalingsplicht ?

* 29b, lid Lid 4 ZW: “De werknemer die recht heeft op een uitkering op grond van de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen en ten aanzien van wie een dienstbetrekking, bedoeld in artikel 3, 4 of 5, bij diens werkgever wordt voortgezet nadat dat recht is vastgesteld, heeft vanaf de eerste dag van zijn ongeschiktheid tot werken recht op ziekengeld over perioden van ongeschiktheid tot werken wegens ziekte die zijn aangevangen in de vijf jaren na vaststelling van het recht op uitkering.”.

Valt deze WGA’er wel of niet onder dekking van de no-riskpolis ex 29b lid 4 ZW?
De antwoorden tot 17-03-2021 13:50 uur:
JA – 30%
NEE – 60%
ONDUIDELIJK – 10%

Ik stemde oorspronkelijk op nee. Echter er schoot mij iets te binnen waardoor het toch een ja zou kunnen zijn, dus ik reageerde:

Mag ik switchen naar ja? Maar dan wel voor de gevallen die OPNIEUW uitvallen ná vaststelling van de WIA. Dus niet direct bij toepassing art. 55 dus, omdat dan de ziekte niet optreedt ná vaststelling van het WIA-recht

En ja, als Paul mij dan uitdaagt om dit nader uit te werken/toe te lichten, neem ik de uitdaging aan. Daar is onderstaand schema uit naar voren gekomen (klik op het plaatje voor een Pdf):

Nou Paul, bij 12 liep ik vast, wil jij je licht daar eens op laten schijnen? Overigens neig ik naar ‘recht op no-risk (Ziektewet) is onzin’. En uiteraard is je (ieders) commentaar op de overige onderdelen ook van harte welkom!

Voor de volledigheid plaats ik de volgende kanttekeningen bij bovengenoemd schema:

Ik ben in de veronderstelling dat in de wet bedoeld wordt met ‘nadat het recht (op WIA) is vastgesteld’ bedoeld wordt de ingangsdatum van de WIA-uitkering en niet de beslisdatum van UWV
Als er een andere ziekteoorzaak verschijnt, kan bovenstaand schema in de soep lopen
Wanneer de WIA-uitkering een IVA-uitkering is, gelden andere regels
De tijd tussen de verschillende gebeurtenissen kan zeker nog een rol spelen

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.